Rozdział 6 i 7 (no w końcu!)

Opublikowany przez DIGTERvonMARDER 6 Stycznia 2019 4:18

Jakże mogłem publikować owe rozdziały, kiedy w Polsce jest łamana kostytucja?

A tak na serio, to prawie półroczna przerwa we wstawianiu nowości była wywołana całą masą typowo zyciowych powodów, jak pracabrakczasużycieijeszczerazpraca. 3-4 profesje, z czego różne etaty i ogólne problemy zdrowotne.

 

Ale bynajmniej nie rezygnuję z dalszego pisania! Pomysłów nie brakuje, a wiele historii już cześciowo opisałem. 

To też bardzo ważne wytłumaczenie tak drastycznego spadku tempa. Tomy I i II pisałem symultanicznie i publikując nowy rozdział miałem już bez mała 60% dalszego ciągu. Teraz proporcje są o wiele mniej korzystne i całe rozdziały w 100% wymyślam od nowa, co po prostu zabiera czas. Ponadto nieco wydłużył się proces korekty, co akurat jest plusem i za co jestem bardzo wdzięczny reszcie załogi, czyli Rafowi, Omedze, Geraltowi i pomagającemu czasem Sunowi.

 

Właśnie... tutaj przechodzimy do smutnego newsa. Otóż Geralt po wieloletniej współpracy jest zmuszony zrezygnować ze swojej służby korektorskiej. Obowiązki życiowe i praca magisterska skutecznie utrudniały mu daszą pracę. Nie ma co się dziwić. Wszak w 2014-2015 roku ten projekt zapowiadał się na coś skromniejszego, na co nie trzeba będzie poświecić tylu lat!

Geralt! Bardzo Ci dziękuję za te wszystkie dłuuuugie lata, godziny i wszystkie przecinki, które poprawiłeś. Mam nadzieję, że spotkamy sie na jakimś meecie, abym mógł Ci podziękować na żywo!

 

 

A oto efekt pracy... efekt ostatniego pół roku.

Powstanie w Fillydelphii?

TAK! To już teraz! Zapraszam do lektury!

 

Rozdział 6

PDF

Google Docks

 

Rozdział 7

PDF

Google Docks

 Czytaj więcej...

KONKURS!

Opublikowany przez DIGTERvonMARDER 16 Stycznia 2018 10:59

KONKURS, KONKURS, KONKURS!

 

Możecie wygrać zestaw dotychczas wydanych części "Kryształowego Oblężenia", a także bony na oblężeniowe gadżety!

Co trzeba zrobić?

 

 1. Zarejestrować się na forum MLP Polska
 2. Wbić do tego tematu i napisać opowiadanie oparte na uniwersum "Kryształowego Oblężenia".
 3. Jakie są wymagania? Cytat za: Dolar84
 1. Limit słów - 15 000 (będzie sprawdzany licznikiem google docs)

 2.  

  Termin oddawania prac - 2018-03-18 23:59:59

 3.  

  Temat przewodni: spin-off fanfika "Kryształowe Oblężenie"

 4.  

  Tagi - dowolne tak w liczbie jak i w rodzaju. Jako że temat fanfika znajduje się w MLN dozwolone są również zwykle zakazane tagi +18, ale nie ma konieczności ich używania.

 5.  

  Opowiadanie musi być w klimacie MLP i KO

 6.  

  Każdy uczestnik pisze tylko jedno opowiadanie i zamieszcza je w poście (LINK DO TEMATU). Forma standardowa - link do google docs z wyłączoną opcją edycji/komentowania, gdyż jak zwykle po zamieszczeniu opowiadania nie wolno dokonywać w nim żadnych zmian aż do ukończenia oceniania konkursu. 

 7.  

  Prace nadesłane po terminie, zamieszczone niepoprawnie lub poddane korekcie przez osoby trzecie podlegają natychmiastowej i bezwarunkowej dyskwalifikacji.

 8.  

  WAŻNE! Co prawda sądzę, iż jest to zrozumiałe samo przez się, ale na wszelki wypadek napiszę - ten konkurs nie służy do tego by można było bezkarnie napisać sobie opowiadanie mające na celu wyszydzenie fanfika-matkę. Tak więc jeżeli ktoś zaciera łapki licząc na to, że będzie mógł napisać tekst którego zadaniem jest jak najmocniejsze zaszkodzenie "Kryształowemu Oblężeniu" to może od razu przestać się cieszyć. Jakiekolwiek próby pisania fanfików anty-KO zostaną uznane za sabotowanie konkursu, a osoba która taki tekst by popełniła odkryje metaforyczny ślad podeszwy w miejscu gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę. Chcemy dobrych fanfików w uniwersum KO.

 9.  

  Członkowie składu sędziowskiego mogą brać udział w konkursie i mają prawo do pełnej oceny (w której oczywiście nie biorą udziału), ale ich opowiadanie nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji końcowej.

 10.  

  Uczestnicy konkursu nie są sztywno związani Headcannonem autora. To znaczy, że jeżeli chcą napisać tekst który mocno odbiega od treści oryginału, czy nawet może okazać się z nią sprzeczny to mogą to zrobić, pod warunkiem, że utrzymają klimat oryginału. Sam autor nie wyrażał obiekcji co do tego warunku, więc możecie popuścić wodze wyobraźni a pole do popisu macie naprawdę duże.

 11.  

  Uczestniczy przystępując do konkursu zgadzają się na powyższe warunki.

 

Narodami będą:

Pierwsza z nich to komplet 3 dotychczas wydanych tomów, a więc tom I oraz obie część tomu II.
Druga to bon o wartości 40 zł na dowolne gadżety ze spidimarketu z ilustracjami z "Kryształowego Oblężenia".

Trzecia to bon o wartości 20 zł na dowolne gadżety ze spidimarketu z ilustracjami z "Kryształowego Oblężenia".

 

Zwycięzca pierwszego miejsca ma prawo jako pierwszy do wyboru jednej z nagród, a potem po kolei każdy kolejny laureat. 

 

Zastrzegam sobie prawo do zwiększenia lub zmniejszenia ilości nagród, na co wpływ będzie miała frekwencja:

Jeśli oddane zostanie <5 prac, to ufunduję jedną nagrodę. Jeśli 6-10, to dwie. >10, to trzy. Natomiast jak forum zostanie zasypane tekstami, to coś się doda. 

Aha, z góry odpowiadam na pytanie: na co mi książki, jeśli już je mam?

Mogą posłużyć jako fajny, unikatowy prezent, a także jako drugi "nigdy nie czytany zestaw", przez co nie ulegną zużyciu. Pierwsze wydanie pierwszego tomu niestety się rozklejało...

Życzę weny i powodzenia! 

 Czytaj więcej...

Opublikowany przez DIGTERvonMARDER 16 Stycznia 2018 10:48

 

Witam serdecznie na stronie poświęconej projektowi "Kryształowego Oblężenia"!

Dobra, tak szczerze, to strona pojawiła się w necie pół roku temu, lecz dopiero teraz nadszedł czas na jej względne dokończenie. Dlatego nazwałem to "nowym otwarciem" i tyle.

 

Znajdziecie tutaj ogromną ilość informacji o książce, jej historii i uniwersum, a także niejedną ciekawostkę dot. samej II wojny światowej. Możecie też zamówić fizyczny egzemplarz książki i darmowe rozdziały w formacie PDF. Zapraszam do rajdu na zakładki na górze strony. 

 

Oczywiście zamierzam je jeszcze uzupełniać i dodawać nowe treści. Będe informował na bieżąco!

 

Zatem... w Imię Nocy! W Imię Dnia!Czytaj więcej...