UWAGA! SPOILERY PONIŻEJ!

 

"Kryształowe Oblężenie" to jeden z najpełniej zilustrowanych fanfików w kucykowym fandomie. Szacuję, że istnieje około 100 umieszczonych w internecie i książce grafik różnych twórców. Od weteranów projektu, takich jak Ruhis, przez moje własne prace, aż po wspaniałe prezenty i komisze.

Umieszczenie wszystkich obrazków przekracza możliwości jednej galerii. Będę wstawiał je stopniowo i starał na bieżąco opisywać.

 

https://spidivonmarder.deviantart.com/art/Starfall-Attack-492129710

Pomysł: SPIDIvonMARDER

Szkic: Ruhisu

Digitalizacja: SPIDIvonMARDER

Kapral Starfall w porywie wampirzego szału rzuca się na szyję anonimowego sombrykskiego żołnierza i składa mu śmiertelny pocałunek.

 

https://spidivonmarder.deviantart.com/art/Redemption-381181726

 

Pomysł: SPIDIvonMARDER

Wykonanie: Ruhisu

 

Pierwsza pełnometrazowa grafika, która ukazała się w pierwszej fali promocyjnej fanfika. To powstało jeszcze jako ilustracja do "Żelaznego Księżyca", ale z założeniem, że do opowiadania pójdzie jedyni samo zdjęcie, a cała kompozycja już znajdzie swoje miejce w powieści.

Rainbow Dash opłakuje swą jedyną siostrę...

 

Pomysł: SPIDIvonMARDER

Wykonanie: Redi

https://monikakryza.deviantart.com/art/Spidi-i-Celestia-594994853

Przesłodka kompozycja, gdzie mały rycerz z oddaje honor swojej protektorce. Kapitan Digter von Marder całuje w przednie kopyto samą księżniczkę Celestię, co jest wielkim zaszczytem. Gorzej z tylnim... całowanie tylnich nóg to oznaka hańby.

W tym obrazku Redi perfekcyjnie oddała zabawną dysproporcję: ogier walczący na froncie w ogromnym, stalowym czołgu, jest tak naprawdę drobnym ciałem dzieckiem przy potężnej, ale przepełnionej wdziękiem monarchini.

 

 

Pomysł: SPIDIvonMARDER

Wykonanie: Sonic Pegasus

https://www.deviantart.com/art/Panzer-Pie-406367127

Lepsza wersja obrazka, który zainspirował mnie do napisania KO. Sonic doskonale ujął nieco szaloną Pinkie Pie jako dowódcę w wieżyczce swego czołgu. Co ciekawe, sam, bez niczyjej podpowiedzi, wymyślił ten sam tytuł, co pierwotny obrazek. To znaczy, że Pinkie jest wprost stworzona do jeżdzenia czołgiem.